Kominy do domu — Pruszków i okolice

Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwiają ogrzewania budynku oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej dzięki energii pozyskiwanej z otoczenia. Korzystanie z nich jest więc ekonomiczne oraz ekologiczne. Pompy ciepła potrzebują dostępu do prądu, aby mogły funkcjonować. Doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną, jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Wytworzony przez nią prąd może być wykorzystany do zasilania różnego rodzaju urządzeń, w tym także pomp ciepła. Firma Kominox oferuje profesjonalne doradztwo oraz fachowy montaż, który pozwoli Ci cieszyć się korzyściami, jakie daje połączenie tych dwóch instalacji.

Pompy ciepła i fotowoltaika Grodzisk Mazowiecki — korzyści takiego połączenia

Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną jest rozwiązaniem chętnie wybieranym przede wszystkim przez osoby budujące energooszczędne domy. Taki duet jest bowiem nie tylko ekologiczny, ale także znacząco zwiększa samowystarczalność energetyczną. Oznacza to, że możliwe jest praktycznie całkowite uniezależnienie się od komercyjnych dostawców. Pompa ciepła sprawia, że nie trzeba instalować w budynku pieca na paliwa stałe czy kotła gazowego. Wiąże się to m.in. z brakiem konieczności gromadzenia opału, co jest nie tylko kosztowne, ale i kłopotliwe. Połączenie pompy ciepła z panelami słonecznymi to rozwiązanie, które jest przyjazne nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla portfela.

jednostka pompy ciepła zamontowana na zewnątrz
nowoczesny dom jednorodzinny z rekuperacją

Duet doskonały: Pompy ciepła i fotowoltaika — Grodzisk Mazowiecki

Zastanawiasz się, jakie korzyści może przynieść Ci połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną? Najważniejsze zalety płynące z takiego rozwiązania, to przede wszystkim:

Uniezależnienie się od podwyżek cen prądu — obecnie (2023 r.) stawki za energię elektryczną są zamrożone pod warunkiem, że nie zostanie przekroczone zużycie o określonym poziomie. Oznacza to, że po wyczerpaniu ustalonego limitu ceny wzrosną. Korzystanie z darmowej energii elektrycznej pozwala w dużym stopniu uniezależnić się od komercyjnych dostawców, a więc także od zmieniających się cen.

Możliwość uzyskania większej dotacji — obecnie działa kilka programów, które umożliwiają otrzymanie dofinansowania, które może pokryć część wydatków związanych z zakupem i montażem urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii. Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką pozwala na uzyskanie większych środków na ten cel. Firma Kominox specjalizuje się w doradztwie w tym zakresie.

Szybszy zwrot inwestycji — wybierając ten duet, możesz liczyć na szybszy zwrot wydatków związanych z zakupem i montażem tych urządzeń. Musisz pamiętać jednak o tym, że czas zwrotu zależy od wielu czynników, takich jak np. ogólne zapotrzebowanie na energię czy moc obu instalacji.

Rozwiązanie problemu z autokonsumpcją instalacji fotowoltaicznej — panele produkują więcej mocy, gdy mają nieprzerwany dostęp do słońca. Bardzo często prądu jest za dużo, dlatego odsprzedaje się go do komercyjnej sieci. Montaż pompy ciepła pozwoli na efektywne wykorzystanie nadwyżek. Urządzenie to w sezonie letnim może bowiem służyć do podgrzewania wody użytkowej. 

Jak widzisz, połączenie pompy ciepła z panelami słonecznymi może przynieść Ci wiele realnych korzyści.

monter montuje pompę ciepła
monter montuje pompę ciepła

Profesjonalny montaż pompy ciepła i fotowoltaiki — Grodzisk Mazowiecki

Specjaliści z firmy Kominox nie tylko dobiorą pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną do Twoich potrzeb, ale także zajmą się profesjonalnym montażem obu systemów. Dysponują nie tylko dużą wiedzą i doświadczeniem, ale także niezbędnym sprzętem. Usługi montażu świadczymy w Grodzisku Mazowieckim oraz w okolicznych miejscowościach. Wszystko odbywa się zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przeciwpożarowego. Do tej pory zaufało nam wielu klientów, którzy zdecydowali się na rozwiązanie, jakim jest połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki. Grodzisk Mazowiecki to tylko jedna z miejscowości, na której terenie realizowaliśmy nasze usługi. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz kontaktu z doradcami.

Skontaktuj się z nami

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i w ciągu kilku minut określi jak wygląda Twoja sytuacja. Na tej podstawie dobierzemy najlepsze rozwiązanie pasujące do Twoich wymagań.

Zamów bezpłatną analizę inwestycji

Z naszą pomocą oszczędzisz na rachunkach i zadbasz o środowisko. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!