Kominy spalinowe

Kominy spalinowe są przeznaczone do usuwania spalin z kotłów grzewczych na paliwa płynne oraz gazowe. W odróżnieniu od dymu, spaliny mają niższą temperaturę oraz mniejszą zawartość zanieczyszczeń w formie stałej. Oznacza to, że kominy przeznaczone do ich odprowadzania mają nieco inne właściwości niż konstrukcje dymowe.

Kominy spalinowe nie mają kontaktu z tak wysoką temperaturą, jak w przypadku modeli przeznaczonych do usuwania dymu. Materiał, z którego są zrobione, musi być jednak odporny na działanie kwaśnych skroplin. Do produkcji takich konstrukcji najczęściej stosuje się więc stal kwasoodporną lub ceramikę.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz duży wybór różnego rodzaju kominów, w tym także modele spalinowe. Są to najwyższej jakości produkty, które spełniają wszelkie normy oraz wymogi. Zapewniają one skuteczne odprowadzanie spalin i gwarantują bezpieczeństwo. Jeśli nie wiesz, jaki komin wybrać do swojego domu, skorzystaj z pomocy naszych doradców. W ofercie znajdziesz również ekologiczne kominki, które wprowadzą do Twoich wnętrz niepowtarzalną atmosferę.

nowoczesne domki letniskowe z kominami
dom jednorodzinny z instalacją kominowa

Właściwy dobór komina – dlaczego jest tak ważny?

Właściwie dopasowany komin ma ogromny wpływ na wydajność instalacji grzewczej, a także na bezpieczeństwo korzystania z niej. Źle zaprojektowany system odprowadzania spalin może stwarzać duże zagrożenie, ponieważ powoduje cofanie się zanieczyszczeń do wnętrza budynku. Warto pamiętać, że dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja kominowa wpływa także na ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń.

Parametry, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze komina, to przede wszystkim:

  • jakość komina, 
  • materiał, z którego jest wykonany, 
  • szczelność, 
  • trwałość.

Czy na budowę komina trzeba mieć pozwolenie?

Planując budowę domu, niezbędne jest uzyskanie odpowiednich zgód. Ich wydanie jest zazwyczaj możliwe na podstawie projektu budynku. Najczęściej wydanie pozwolenia na budowę obejmuje wszystkie części konstrukcyjne, czyli także komin. Jeśli jednak opracowany projekt nie uwzględniał tego elementu, to niezbędne jest zaktualizowanie dokumentu oraz złożenie wniosku
o wydanie nowego pozwolenia. 

monter montuje system kominowy
monter montuje system kominowy

Profesjonalny montaż kominów spalinowych

Profesjonalny montaż komina wpływa nie tylko na wydajność systemu grzewczego, ale także na bezpieczeństwo domowników. Trzeba więc powierzyć to zadanie specjalistom, którzy mają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Takich fachowców znajdziesz w firmie Kominox.

Nasz zespół to najlepsi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak dobrać oraz zamontować komin w Twoim domu. Dysponują odpowiednim sprzętem i wykorzystują wyłącznie sprawdzone metody. Dzięki temu usługa jest realizowana sprawnie i w terminie. Montaż komina zawsze odbywa się na podstawie wcześniej opracowanego z klientem planu. Pozwala to świadczyć usługi na najwyższym poziomie, uwzględniając jednocześnie potrzeby i oczekiwania zleceniodawcy. Nasi doradcy czekają na kontakt!

Kominy

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.