Kominy wentylacyjne

Kominy wentylacyjne pozwalają na właściwe odprowadzanie zużytego powietrza z wnętrza budynku. Stosuje się je nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również budynkach użyteczności publicznej, halach przemysłowych itp. Bez nich prawidłowa cyrkulacja powietrza nie jest możliwa.

Każdy komin wentylacyjny może składać się nawet z kilku kanałów. Ich liczba, a także dokładne umiejscowienie jest ustalane razem
z architektem na etapie opracowywania projektu budynku. Aby powietrze mogło być pobierane z poszczególnych pomieszczeń, muszą w nich zostać umieszczone wloty do przewodów wentylacyjnych.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości kominy wentylacyjne wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Zapewniają one sprawne usuwanie zużytego powietrza, a jednocześnie wyróżniają się niezawodnością.

Wloty do przewodów wentylacyjnych powinny się znaleźć przede wszystkim w takich miejscach jak:

  • kuchnia, 
  • łazienka,
  • kotłownia,
  • pomieszczenia bez okien.
instalacja systemu wentylacji komin
dom jednorodzinny z dachem fotowoltaicznym

Jak wybrać odpowiedni kanał wentylacyjny?

Komin wentylacyjny jest zwykle widoczny nad dachem budynku, dlatego powinien on pasować do rodzaju zastosowanego pokrycia. Oprócz ogólnego wyglądu tego elementu musisz wziąć również pod uwagę rodzaj kołnierza. Powinien on idealnie przylegać do dachu, gdyż tylko wtedy będzie pełnił swoją funkcję.

Ciekawym rozwiązaniem, które możesz wziąć pod uwagę, jest zakup kominka obrotowego. Dzięki sile wiatru jest on wprawiany w ruch, co zwiększa ciąg w przewodzie wentylacyjnym, a tym samym efektywność całego systemu. Możesz także zdecydować się na tradycyjne modele z pierścieniami i poziomnicami. Jeśli nie wiesz, jaki komin będzie najlepszym wyborem, skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomogą wybrać Ci najlepszy model oraz odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

monter montuje system kominowy
monter montuje system kominowy

Najważniejsze zasady montażu kominów wentylacyjnych

Kominy wentylacyjne wytwarza się z różnych materiałów. Muszą być one jednak trwałe i odporne na uszkodzenia. Kanały wznosi się na fundamencie, a ich długość musi zostać wcześniej określona w projekcie domu. Ich wnętrze powinno być gładkie, aby powietrze mogło bez problemu przez nie przepływać. Ważne jest to, aby przekrój komina był taki sam na jego całej długości.

Prawidłowy montaż kominów wentylacyjnych wpływa nie tylko na efektywność działania instalacji, ale także na bezpieczeństwo korzystania z niej. Warto więc zlecić to zadanie profesjonalistom i skorzystać z usług firmy Kominox.

Nasi fachowcy doskonale wiedzą, jak zamontować kominy wentylacyjne, aby działały bez zarzutu. W swojej pracy wykorzystują oni wyłącznie sprawdzone metody budowlane, które są skuteczne, a także zgodne
z przepisami prawa. Podczas montażu uwzględniają oni również zalecenia producentów, co daje gwarancję, że efekt będzie spełniał wszelkie oczekiwania.

Nasi monterzy wykonują swoją pracę terminowo oraz
z dbałością o najmniejsze detale. Najwyższą jakość naszych usług potwierdzają liczne rekomendacje, które otrzymaliśmy od klientów. Zlecając nam montaż kominów wentylacyjnych, możesz liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy.

Kominy

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.