Kominy dymowe

Kominy dymowe to konstrukcje przeznaczone do odprowadzania dymu z kotłów i pieców na paliwa stałe. Z powodzeniem sprawdzają się również w przypadku popularnych kóz, a także kominków. Tego rodzaju urządzenia znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Jeśli szukasz dodatkowego źródła ogrzewania, które będzie nie tylko wydajne, ale i estetyczne, to koniecznie zapoznaj się z produktami znajdującymi się w asortymencie.

W ofercie sklepu dostępne są również wysokiej jakości kominy spełniające wszelkie normy i standardy bezpieczeństwa. Wybierając je, masz pewność, że korzystanie z nich będzie w pełni komfortowe. Jeśli nie wiesz, jaki model będzie pasował do Twojego domu, skontaktuj się z naszymi doradcami. Chętnie pomogą wybrać komin, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni sprawne odprowadzanie dymu z urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

dom jednorodzinny z dachem fotowoltaicznym
dom jednorodzinny z dachem fotowoltaicznym

Montaż komina dymowego na dachu – o czym trzeba pamiętać?

Komin musi być wykonany z niepalnych materiałów, które są wytrzymałe na działanie wysokich temperatur. Jest to niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa. Należy także prawidłowo dopasować jego średnicę do typu urządzenia grzewczego, do którego ma być podłączony. Tylko wtedy zapewni on sprawne odprowadzanie dymu na zewnątrz budynku.

Komin musi mieć także odpowiednią wysokość i wystawać ponad dach. Jest to konieczne, aby zapewnić właściwy ciąg. Zbyt niski wylot może spowodować nieprawidłowe odprowadzanie dymu. Taka sytuacja może wpływać negatywnie na funkcjonowanie pieca lub kotła. Stwarza także niebezpieczeństwo dla domowników, gdyż może powodować wydobywanie się spalin do wnętrza domu.

O tym, ile ponad dach musi wystawać komin, informuje Polska Norma PN-89/B-10425. Jasno określa wysokość w przypadku:

  • dachu płaskiego,
  •  dachu stromego z niepalnym pokryciem, 
  • dachu stromego z pokryciem łatwopalnym. 
 
Bardzo ważne jest więc to, aby fachowcy zajmujący się montażem tego rodzaju konstrukcji znali obowiązujące przepisy.
monter montuje system kominowy
monter montuje system kominowy

Kominy dymowe na dach – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zgodnie z polskimi normami oprócz odpowiedniej wysokości komina konieczne jest także wykonanie specjalnych otworów umożliwiających dostęp do jego wnętrza. Montaż tej konstrukcji jest więc pracochłonnym zadaniem wymagającym wiedzy oraz niezbędnych umiejętności. Trzeba więc zlecić je doświadczonym fachowcom, takim jak firma Kominox.

Nasz zespół jest złożony tylko z najlepszych specjalistów
w tej branży. Są to fachowcy wykorzystujący w swojej pracy wyłącznie sprawdzone rozwiązania oraz niezawodne materiały. Montaż komina przeprowadzają sprawnie
i szybko. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, masz pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie
z opracowanym wcześniej planem. 

Prawidłowy montaż komina ma kluczowe znaczenie ze względu na bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak
i wszystkich domowników. Pamiętaj o regularnych przeglądach przewodów kominowych, a także o ich czyszczeniu. Dzięki temu będą one pracowały bez zarzutu przez długi czas.

Kominy

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.