Usługa montażu

Odpowiedni dobór, a także montaż komina ma duży wpływ na poprawne funkcjonowanie całej instalacji i jest ważny ze względów bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że komin musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – jego montaż trzeba więc zlecić profesjonalistom, którzy mają niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje. Tego rodzaju usługę świadczy firma Kominox, której możesz zaufać.

Doświadczona kadra specjalistów gwarantuje szybki i prawidłowy montaż kominów w Piasecznie, Puławach, Kraśniku i innych miastach województw lubelskiego oraz mazowieckiego. Mogą być Państwo pewni, że w tej dziedzinie jesteśmy ekspertami o bogatym doświadczeniu i kwalifikacjach oraz dysponujemy dostępem do najlepszych materiałów i rozwiązań. Dzięki temu jesteśmy w stanie doradzić w kwestii optymalnego dopasowania do potrzeb oraz preferencji estetycznych. Zapewniamy instalację kominów między innymi do kotłów grzewczych, ale też montaż kominów wentylacyjnych. Bez względu na wymagania oferujemy kompleksową usługę, zgodną z oczekiwaniami i wymogami prawnymi.

dom jednorodzinny z dachem fotowoltaicznym
dom jednorodzinny z dachem fotowoltaicznym

Sprawny montaż kominów do domu

Mieszkańcom Lubelszczyzny i Mazowsza, w tym takich miejscowości jak Opole Lubelskie, Ożarów Mazowiecki, Chełm czy Pruszków, oferujemy możliwość wykonania montażu komina dopasowanego do różnych oczekiwań. Mamy świadomość, jak rozmaite są potrzeby naszych klientów, związane między innymi z systemem grzewczym czy z kwestiami estetycznymi lub wymaganiami związanymi z wytrzymałością instalacji. Bez względu na zapotrzebowanie nasi specjaliści są w stanie w sprawny i dokładny sposób wykonać montaż kominów dymowych czy spalinowych dostosowanych do określonego systemu. Wiedza oraz doświadczenie pracowników firmy Kominox to gwarancja udanej inwestycji zgodnej z wymogami prawnymi i sztuką budowlaną. Nie ma obaw o potencjalne problemy związane z odbiorami czy kontrolami. Decydując się na nasze usługi, mogą być Państwo pewni, że wszystkie zadania zostaną przeprowadzone prawidłowo.

monter montuje system kominowy
monter montuje system kominowy

Jak przebiegają prace montażowe?

Ze względu na wybór określonej instalacji oraz zakres prac do wykonania czas trwania montażu może być zróżnicowany. Zapewniamy jednak, że wszelkie działania przeprowadzimy
w uzgodnionym terminie, aby mogli Państwo cieszyć się nowoczesną i sprawną instalacją. Gwarantujemy montaż kominów na dach o różnych profilach i formach. Kwalifikacje ekspertów firmy Kominox umożliwiają sprawne oraz precyzyjne wykonanie zleconej usługi w Lublinie, Piasecznie, Pruszkowie czy innych miejscowościach.

monter montuje system kominowy na dachu

Oferowany przez Kominox montaż kominów spalinowych, wentylacyjnych bądź dymowych jest przeprowadzany w sposób kompleksowy. Prace są podzielone na kilka etapów:

1.
Konsultacja i pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania.
2.
Montaż.
3.
Zadbanie o wszelkie zgodności prawne.
4.
Pozostawienie miejsca montażu w czystości po ukończonych pracach.

Wymienione kroki gwarantują, że ukończona inwestycja będzie wytrzymała i estetyczna, a funkcjonowanie instalacji kominowej okaże się bezpieczne. Wybierając sprawdzonych i doświadczonych partnerów, takich jak firma Kominox, mogą być Państwo pewni, że uzyskają optymalną obsługę, a prace zostaną przeprowadzone
w sposób fachowy. Zgodna z przepisami prawa instalacja powinna służyć przez długi czas oraz zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom. Współpraca z naszymi fachowcami daje taką gwarancję.

W naszej ofercie znajdują się kominy różnych producentów. Charakteryzują się one rozmaitymi formami i parametrami. Dzięki temu nasi klienci mają szansę znaleźć produkty idealnie dopasowane do oczekiwań oraz zapotrzebowania. W przypadku pytań dotyczących dostępnych propozycji zachęcamy do kontaktu. Uzyskają Państwo wyczerpujące odpowiedzi i wyjaśnienia od naszych specjalistów.

Gdzie można wykonać montaż kominka?

Przed montażem kominka warto zastanowić się nad jego lokalizacją. Musi być to miejsce, z którego ciepło będzie równomiernie rozprowadzało się po całym pomieszczeniu. Wybierając odpowiedni punkt, należy skupić się na parametrach technicznych nieruchomości. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który może wykonać niezbędne pomiary i stwierdzić, czy przestrzeń wokół źródła ciepła jest właściwa. Co więcej, ekspert może także określić jakość stropu pod montowanym kominkiem – musi być na tyle wytrzymały, by utrzymał ciężar urządzenia.

kominek w zabudowie z kamienia

Montaż kominków do domu a inne instalacje

Zanim zaczniesz montaż kominków do domu, upewnij się, że w wybranym miejscu nie ma ważnych instalacji. Mowa tu zwłaszcza o systemach grzewczych i elektrycznych. Najczęściej są one umieszczone w podłodze, dlatego przed instalacją urządzenia trzeba upewnić się, że prace montażowe nie naruszają kabli i rur. Warto postawić na montaż kominków z projektem przygotowanym przez specjalistę, na bazie dokumentacji dotyczącej nieruchomości i wykonanych pomiarów. Wykonujemy profesjonalne instalacje takich urządzeń w Piasecznie, Chełmie, Lublinie, Puławach, Kraśniku, Ożarowie Mazowieckim, Pruszkowie, Opolu Lubelskim i Grodzisku Mazowieckim.

nowoczesny kominek w zabudowie ze spieku kwarcowego
mama z córką siedzące przy kominku

Montaż kominków do rekuperacji

W niektórych budynkach można przeprowadzić montaż kominków do rekuperacji. Ma to sens jedynie w sytuacji, gdy stanowią one jedynie wspomaganie podstawowego układu grzewczego. Wówczas ciepło jest rozprowadzane po całej nieruchomości poprzez wentylację nawiewno-wywiewną, którą można bardzo łatwo połączyć z rekuperacją. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku wentylator i centrala muszą mieć szczelne przepustnice zwrotne, a kanały powinny zostać dobrane pod względem łącznego przepływu powietrza z centrali i z kominka. Przygotowanie takiego systemu wymaga więc konieczności zmodernizowania instalacji w budynku i wykonania szczegółowych pomiarów.

Kominy

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.