Klimatyzacja do mieszkań 60-70 m² i więcej

Klimatyzacja jeszcze niedawno była kojarzona z luksusowym dobrem zarezerwowanym wyłącznie dla najbogatszych. Jednak dzisiaj jej montaż jest już standardem nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i mieszkaniach. Na jej montaż decyduje się coraz więcej osób.

Najważniejsze zalety używania klimatyzacji to:

Klimatyzację można połączyć z rekuperacją, co przekłada się na jeszcze większy komfort termiczny domowników.

Zapewnienie komfortu termicznego

Urządzenie to umożliwia zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie pomieszczeń.

Osuszanie powietrza

Nowoczesne klimatyzatory, mają funkcję osuszania powietrza.

Odpowiednia cyrkulacja powietrza

Dzięki temu nie trzeba wietrzyć pomieszczeń rzez otwieranie drzwi.

ręka z pilotem do klimatyzacji
nowoczesne wnętrze salonu z klimatyzacją

Jak wybrać klimatyzację do mieszkania?

Głównym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu klimatyzacji, jest powierzchnia mieszkania oraz liczba pomieszczeń. Pozwoli to obliczyć moc gwarantującą wysoką wydajność tego urządzenia. Musisz także zastanowić się, czy
w przypadku Twojego mieszkania lepszym wyborem będzie klimatyzacja split czy multi-split. Jeśli mieszkanie ma powierzchnię większą niż 60 m2 i kilka pomieszczeń, najlepiej sprawdzi się drugi typ urządzenia.

Klimatyzacja multi-split składa się z jednej jednostki zewnętrznej i kilku wewnętrznych. Dzięki temu może jednocześnie pracować w kilku pomieszczeniach. To wygodne dla wszystkich domowników.

Warto także zwrócić uwagę na zużycie energii elektrycznej przez klimatyzację. Jeśli będzie energooszczędna, korzystanie z niej nie wpłynie na wzrost rachunków za prąd. Innym istotnym parametrem, który należy uwzględnić, jest głośność pracy urządzenia. Im ciszej pracuje, tym większy komfort wszystkich domowników.

nowoczesne wnętrze salonu z klimatyzacją

Jak działa klimatyzacja?

Podstawowe elementy, z których jest zbudowana klimatyzacja to:

  • sprężarka, 
  • zawór rozprężny,
  • parownik,
  • skraplacz,
  • wentylatory,
  • czynnik roboczy.

W pierwszej kolejności sprężarka pobiera czynnik roboczy. Tam następuje jego sprężenie. W takiej postaci trafia do skraplacza. Tam ulega kondensacji i w stanie ciekłym zostaje przetransportowany do zaworu rozprężnego. Następnie zostaje przesłany do parownika. W momencie, gdy powietrze przelatuje przez ten element, oddaje swoje ciepło. W efekcie z klimatyzatora wydobywa się chłodne powietrze. 

jednostka klimatyzacji zamontowana w pokoju
monter montuje jednostke klimatyzacji

Montaż klimatyzacji – o czym trzeba pamiętać?

Klimatyzacja musi być odpowiednio zamontowana, aby funkcjonowała tak, jak należy. Warto to zlecić wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom takim jak firma Kominox. Nasz zespół instalatorów to doświadczeni specjaliści, którzy mają niezbędne umiejętności oraz duże doświadczenie. W pracy wykorzystują tylko sprawdzone rozwiązania. Stawiają wyłącznie na najlepsze produkty od zaufanych producentów. 

Jeśli planujesz montaż klimatyzacji w mieszkaniu, skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomogą dobrać odpowiedni dla Ciebie sprzęt oraz przeprowadzą profesjonalny montaż. Zlecając nam tę usługę, masz pewność, że wszystko przebiegnie szybko i tak jak należy. 

Klimatyzacja

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.