Usługa montażu

Rekuperacja umożliwia odzyskiwanie ciepłego powietrza wywiewanego z budynku i przekazanie go do nawiewanego świeżego powietrza, co w efekcie pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Montaż rekuperacji odbywa się w dwóch etapach, w różnych momentach budowy domu, dlatego planując tę instalację, należy zgłosić się do naszych specjalistów już w momencie projektowania całej inwestycji.

Nasi specjaliści pomogą Ci w odpowiednim zaplanowaniu instalacji, dokonując analizy różnych czynników, takich jak rozkład pomieszczeń, rodzaj ścian, okien
i drzwi czy miejsce i sposób usytuowania budynku. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniej mocy rekuperatora, co pomoże w przygotowaniu do sprawnego i dobrego wykonania montażu instalacji.

Jak przebiega montaż rekuperacji w praktyce?

Planowanie systemu rekuperacji dla twojego domu powinno rozpocząć się już na etapie budowy lub remontu, gdyż efektywne działanie tego rozwiązania wymaga starannego uwzględnienia w planie wentylacji domowej.

monter montuję system rekuperacji

Montaż rekuperacji to proces, który wymaga precyzji na każdym etapie – od projektowania systemu po dobór właściwych komponentów i samą instalację. Zaufanie doświadczonym specjalistom w tej dziedzinie zapewnia kompleksowe podejście, obejmujące pełen zakres usług – od koncepcji po finalny montaż rozwiązania rekuperacyjnego.

1.
Wybór i zakup odpowiednich rozwiązań.
2.
Montaż rekuperacji (związany ze stanem faktycznym budynku – czas montażu ok. 2 dni).
3.
W fazie surowej budowy, specjaliści precyzyjnie wiercą otwory w stropie, zapewniając czystość, oraz rozmieszczają przewody rekuperacyjne zgodnie z projektem.
4.
Przed zamieszkaniem, w etapie wykończenia, montuje się jednostkę dostosowaną do domu, instaluje i reguluje anemostaty (kratek/wywiewników) oraz dopasowuje przepływ powietrza do każdego pomieszczenia.
5.
Pozostawienie miejsca montażu w czystości po ukończonych pracach.
monter montuje system rekuperacji
monter montuje system rekuperacji

Pomożemy Ci ustalić najdogodniejsze miejsce na usytuowanie rekuperatora oraz podpowiemy, jak przygotować przestrzeń do montażu. Należy również pamiętać, że aby instalacja poprawnie i bezpiecznie funkcjonowała, ważny jest nie tylko dobór odpowiedniego rekuperatora, ale również fachowe i dokładne rozprowadzenie kanałów. Nasi montażyści, korzystając z doświadczenia oraz wiedzy technicznej, właściwie rozprowadzą kanały nawiewne i wywiewne. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów będziesz mógł cieszyć się zauważalną oszczędnością w rozprowadzaniu i odzyskiwaniu ciepła w domu.

monter montuje system rekuperacji

Planowanie montażu rekuperacji

Montaż rekuperacji w mieszkaniach i innych pomieszczeniach musi zostać odpowiednio przemyślany. Kluczowe jest wybranie właściwego miejsca dla wszystkich elementów instalacji, a także dobranie mocy do ilości przepływającego powietrza. Podczas projektowania systemu specjaliści biorą pod uwagę wszystkie rury
i okablowanie, by w trakcie prac nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Trzeba pamiętać również o tym, że rekuperacja musi mieć dostęp do energii elektrycznej, która coraz częściej pochodzi z odnawialnych źródeł, np. paneli zamocowanych na dachu.

system rekuperacji w tracie montażu
nowoczesny dom jednorodzinny z rekuperacja

Jak długo trwa montaż rekuperacji do domu?

Montaż rekuperacji do domu zwykle trwa kilka dni. W tym czasie wykonuje się prace
w obrębie kanałów wentylacyjnych, a także montuje skrzynki rozprężne i rozdzielcze. Montaż jest najłatwiejszy w nowych, dopiero powstających budynkach, które od początku są przystosowywane do tego typu instalacji. W starszych obiektach montaż rekuperacji do domu może trwać zdecydowanie dłużej. Przed rozpoczęciem prac specjaliści określają przewidywany termin zakończenia robót.

nowoczesne wnętrze mieszkania z klimatyzacją

Dlaczego warto zdecydować się na montaż rekuperacji do mieszkań i innych pomieszczeń?

Montaż rekuperacji w mieszkaniu pozwala stworzyć sprawnie działający system, odpowiedzialny za usuwanie z powietrza zanieczyszczeń, jednocześnie odzyskując energię. Rekuperacja działa w połączeniu z wentylacją, ograniczając koszty związane z zachowaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.
W przypadku najnowocześniejszych urządzeń odzysk ciepła może wynosić nawet około 90%. Montaż rekuperacji jest dobrym wyborem w miejscach, w których na co dzień przebywają alergicy. System może usuwać zanieczyszczenia, w tym alergeny i pył zawieszony obecny w smogu.

Rekuperacja

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.