Kominki do ogrzewania

Kominek to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje dodatkowego źródła ogrzewania do domu jednorodzinnego. Jest to urządzenie ekologiczne, a zarazem ekonomiczne. Kominek świetnie podkreśli wyjątkowy charakter Twojego salonu, a także wprowadzi do niego niepowtarzalną atmosferę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najwyższej jakości kominków dostępnych w naszym sklepie. Są to urządzenia od zagranicznych oraz krajowych producentów. Wyróżniają się bezproblemowym działaniem oraz estetycznym designem. Sprawdź nasz asortyment i wybierz kominek do ogrzewania pomieszczeń, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Kominek - ekologiczne źródło ciepła

Kominki dostępne w naszej ofercie spełniają wszelkie standardy związane z emisją zanieczyszczeń. Oznacza to, że ogrzewanie z ich pomocą domów jednorodzinnych nie ma niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. Aby palenie w kominku było przyjazne dla atmosfery i nie generowało szkodliwych substancji, trzeba wiedzieć, jak robić to w poprawny sposób. Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego kominka oraz materiału opałowego. Bardzo istotna jest też wilgotność drewna. Aby dobrze się paliło, powinna ona wynosić od 15 do 20%.

Jeśli chcesz, aby Twój dom był bardziej ekologiczny, oprócz kominka zamontuj także instalację fotowoltaiczną z magazynem energii oraz pompę ciepła. Zapewnisz odpowiedni komfort termiczny sobie oraz swoim najbliższym, a jednocześnie skutecznie zmniejszyć wysokość rachunków.

kominek wolnostojący w salonie
kominek wolnostojący zamontowany w salonie

Jak bezpiecznie korzystać z kominka?

Bardzo ważne jest także dostarczanie do wnętrza paleniska odpowiedniej ilości powietrza. Jest to istotne zarówno podczas rozpalania ognia, jak i wtedy, gdy urządzenie pracuje już z pełną mocą. Zbyt mały dopływ powietrza może powodować nieprawidłową pracę kominka oraz niewykorzystanie jego pełnych możliwości.

Montaż

Kominek powinien być zamontowany przez wykwalifikowanych specjalistów,

Wytrzymałość

Urządzenie musi być wykonane z trwałych materiałów, a szyba — odporna na uszkodzenia oraz wysoką temperaturę,

Rozpalanie

Podczas rozpalania należy korzystać wyłącznie z rozpałki przeznaczonej do kominków,

Zasady

Korzystanie z kominka musi przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta. Pozostawianie rozpalonego kominka bez nadzoru jest bardzo niebezpieczne.

monter montuje instalację kominową
monter montuje zabudowę ze spieku kwarcowego

Profesjonalny montaż kominków do ogrzewania pomieszczeń

Oprócz najwyższej jakości kominków oferujemy także usługę ich profesjonalnego montażu. Jest to kluczowy etap, gdyż zapewnia właściwą pracę urządzeń, a także bezpieczeństwo ich użytkowania. Nasz zespół monterów składa się wyłącznie z doświadczonych oraz wykwalifikowanych specjalistów. Korzystają oni
z najlepszych materiałów i narzędzi, a cała usługa montażu jest wykonywana zgodnie z prawem budowlanym. Decydując się na nasze usługi, zyskujesz pewność, że Twój kominek będzie spełniał wszystkie normy oraz Twoje oczekiwania.

Nasi doradcy czekają na Twój kontakt i chętnie pomogą Ci dobrać odpowiednie produkty oraz odpowiedzą na wszelkie pytania. Jeśli potrzebujesz porady lub chcesz rozwiać wątpliwości związane z działaniem bądź montażem kominka, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Kominki

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.