Kominki ze spieków

Kominek to nie tylko ekologiczne i ekonomiczne źródło ciepła do domu jednorodzinnego, ale także efektowna dekoracja wnętrza. Wprowadza do pomieszczenia przytulną atmosferę, która sprzyja relaksowi.

Aby kominek prezentował się nienagannie, musi być wykonany z trwałych materiałów oraz wykończony w odpowiedni sposób. Ogromną popularnością cieszą się obecnie kominki wykończone spiekiem. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu. Sprawdź, jakie modele są dostępne w asortymencie i wybierz taki, który najlepiej pasuje do Twojego domu.

Kominek - ekologiczne źródło ciepła

Kominki dostępne w naszej ofercie spełniają wszelkie standardy związane z emisją zanieczyszczeń. Oznacza to, że ogrzewanie z ich pomocą domów jednorodzinnych nie ma niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. Aby palenie w kominku było przyjazne dla atmosfery i nie generowało szkodliwych substancji, trzeba wiedzieć, jak robić to w poprawny sposób. Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego kominka oraz materiału opałowego. Bardzo istotna jest też wilgotność drewna. Aby dobrze się paliło, powinna ona wynosić od 15 do 20%.

Jeśli chcesz, aby Twój dom był bardziej ekologiczny, oprócz kominka zamontuj także instalację fotowoltaiczną z magazynem energii oraz pompę ciepła. Zapewnisz odpowiedni komfort termiczny sobie oraz swoim najbliższym, a jednocześnie skutecznie zmniejszyć wysokość rachunków.

nowoczesny kominek w zabudowie ze spieku kwarcowego
nowoczesny kominek w zabudowie ze spieku kwarcowego

Czym charakteryzują się kominki wykończone spiekiem?

Spieki kwarcowe są często wykorzystywane do wykańczania kominków. Wytwarza się je z drobno zmielonych skał granitowych, a następnie dodaje się do nich iły łupkowe, pigmenty ceramiczne oraz skały granitowe. Kominki ze spieków kwarcowych są doskonałą alternatywą dla modeli wykonanych z kamienia. Wszystko to sprawia, że modele z tym rodzajem okładziny są wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, a przy tym prezentują się nienagannie. Do ich najważniejszych zalet można zaliczyć:

Odporność na wysokie temperatury

dzięki niej okładzina kominka nie wygina się ani nie odkształca nawet wtedy, gdy urządzenie jest często używane,

Podwyższoną trwałość

spieki kwarcowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne,

Niską masę

dzięki niej płyty ze spieków kwarcowych doskonale trzymają się ścian,

Niepalność

korzystanie z kominków ze spieku jest w pełni bezpieczne.

monter montuje instalację kominową
monter montuje zabudowę ze spieku kwarcowego

Kominki ze spieków - modne i ekologiczne

W niektórych budynkach można przeprowadzić montaż kominków do rekuperacji. Ma to sens jedynie w sytuacji, gdy stanowią one jedynie wspomaganie podstawowego układu grzewczego. Wówczas ciepło jest rozprowadzane po całej nieruchomości poprzez wentylację nawiewno-wywiewną, którą można bardzo łatwo połączyć z rekuperacją. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku wentylator i centrala muszą mieć szczelne przepustnice zwrotne, a kanały powinny zostać dobrane pod względem łącznego przepływu powietrza z centrali i z kominka. Przygotowanie takiego systemu wymaga więc konieczności zmodernizowania instalacji w budynku i wykonania szczegółowych pomiarów.

Profesjonalny montaż kominków ze spieków

Oprócz najwyższej jakości kominków oferujemy także profesjonalną usługę ich montażu. Jest to niezbędne, aby urządzenia te działały niezawodnie i były w pełni bezpieczne. Nasz zespół monterów składa się z doświadczonych pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Wybiorą odpowiednią metodę montażu
i przeprowadzą wszystkie prace sprawnie oraz bez komplikacji. Wszystkie usługi są realizowane zgodnie
z indywidualnymi potrzebami klientów. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w doborze kominka lub chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszymi doradcami. Udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwieją Twoje wątpliwości.

Kominki

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.