Nasi specjaliści pomogą Ci w odpowiednim zaplanowaniu instalacji, dokonując analizy różnych czynników, takich jak rozkład pomieszczeń, rodzaj ścian, okien
i drzwi czy miejsce i sposób usytuowania budynku. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniej mocy rekuperatora, co pomoże w przygotowaniu do sprawnego i dobrego wykonania montażu instalacji.
Jak przebiega montaż rekuperacji w praktyce?
Planowanie systemu rekuperacji dla twojego domu powinno rozpocząć się już na etapie budowy lub remontu, gdyż efektywne działanie tego rozwiązania wymaga starannego uwzględnienia w planie wentylacji domowej.
Montaż rekuperacji to proces, który wymaga precyzji na każdym etapie – od projektowania systemu po dobór właściwych komponentów i samą instalację. Zaufanie doświadczonym specjalistom w tej dziedzinie zapewnia kompleksowe podejście, obejmujące pełen zakres usług – od koncepcji po finalny montaż rozwiązania rekuperacyjnego.
Pomożemy Ci ustalić najdogodniejsze miejsce na usytuowanie rekuperatora oraz podpowiemy, jak przygotować przestrzeń do montażu. Należy również pamiętać, że aby instalacja poprawnie i bezpiecznie funkcjonowała, ważny jest nie tylko dobór odpowiedniego rekuperatora, ale również fachowe i dokładne rozprowadzenie kanałów. Nasi montażyści, korzystając z doświadczenia oraz wiedzy technicznej, właściwie rozprowadzą kanały nawiewne i wywiewne. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów będziesz mógł cieszyć się zauważalną oszczędnością w rozprowadzaniu i odzyskiwaniu ciepła w domu.
Planowanie montażu rekuperacji
Montaż rekuperacji w mieszkaniach i innych pomieszczeniach musi zostać odpowiednio przemyślany. Kluczowe jest wybranie właściwego miejsca dla wszystkich elementów instalacji, a także dobranie mocy do ilości przepływającego powietrza. Podczas projektowania systemu specjaliści biorą pod uwagę wszystkie rury
i okablowanie, by w trakcie prac nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Trzeba pamiętać również o tym, że rekuperacja musi mieć dostęp do energii elektrycznej, która coraz częściej pochodzi z odnawialnych źródeł, np. paneli zamocowanych na dachu.
Jak długo trwa montaż rekuperacji do domu?
Montaż rekuperacji do domu zwykle trwa kilka dni. W tym czasie wykonuje się prace
w obrębie kanałów wentylacyjnych, a także montuje skrzynki rozprężne i rozdzielcze. Montaż jest najłatwiejszy w nowych, dopiero powstających budynkach, które od początku są przystosowywane do tego typu instalacji. W starszych obiektach montaż rekuperacji do domu może trwać zdecydowanie dłużej. Przed rozpoczęciem prac specjaliści określają przewidywany termin zakończenia robót.
Dlaczego warto zdecydować się na montaż rekuperacji do mieszkań i innych pomieszczeń?
Montaż rekuperacji w mieszkaniu pozwala stworzyć sprawnie działający system, odpowiedzialny za usuwanie z powietrza zanieczyszczeń, jednocześnie odzyskując energię. Rekuperacja działa w połączeniu z wentylacją, ograniczając koszty związane z zachowaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.
W przypadku najnowocześniejszych urządzeń odzysk ciepła może wynosić nawet około 90%. Montaż rekuperacji jest dobrym wyborem w miejscach, w których na co dzień przebywają alergicy. System może usuwać zanieczyszczenia, w tym alergeny i pył zawieszony obecny w smogu.
Rekuperacja
Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.
Skontaktuj się z nami
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i w ciągu kilku minut określi jak wygląda Twoja sytuacja. Na tej podstawie dobierzemy najlepsze rozwiązanie pasujące do Twoich wymagań.
Zamów bezpłatną analizę inwestycji
Z naszą pomocą oszczędzisz na rachunkach i zadbasz o środowisko. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!