Montaż kominków do domu Lublin – informacje krok po kroku

Montaż kominka to niezmiernie ważna rzecz, dlatego warto zaplanować to już na etapie projektowania domu. Dzięki temu unikniesz ewentualnych problemów związanych z wybudowaniem komina czy doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Warto jest nawiązać kontakt z naszymi doradcami technicznymi, którzy doradzą, jaki komin zastosować oraz w jaki sposób wykonać doprowadzenie powietrza.

Kolejnym krokiem jest dobranie, przy pomocy specjalistów, odpowiedniego wkładu kominkowego do wielkości ogrzewanej powierzchni, salonu, a także potrzeb przyszłych użytkowników. Przy wyborze rodzaju wkładu kominkowego poza parametrami technicznymi bardzo ważny jest element wizualny, dlatego pomożemy Ci w dostosowaniu wyglądu estetycznego kominka do planowanego.

Jak przebiega montaż kominka w Lublinie?

Rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą popularność, jest łączenie kilku systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Jednym z nich jest zasilanie pomp ciepła przez instalację fotowoltaiczną. Pozwala to znacząco ograniczyć wydatki gospodarstwa rolnego.

monter montuje kominek w zabudowie ze spieku kwarcowego

Rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą popularność, jest łączenie kilku systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii. Jednym z nich jest zasilanie pomp ciepła przez instalację fotowoltaiczną. Pozwala to znacząco ograniczyć wydatki gospodarstwa rolnego.

1.
Wybór i zakup wkładu kominkowego.
2.
Przygotowanie komina oraz dolotu powietrza (możesz to zlecić naszym specjalistom lub zrobić to samemu).
3.
Transport, a następnie podłączenie spalinowe i powietrzne.
4.
Pozostawienie miejsca montażu w czystości po ukończonych pracach.
monter montuje instalację kominową
kominek wolnostojący zamontowany w salonie

Wykwalifikowani montażyści, posiadający wieloletnie  doświadczenie, w szybki i bezpieczny sposób dostarczą wkład kominkowy, ustawią go i podłączą zgodnie z wymogami technicznymi. Wszystkie proponowane przez nas kominki są dostosowane do ekoprojektu (czyli do aktualnie obowiązujących norm i wymogów ekologicznych).

Odpowiedni sposób podłączenia sprawia, że powietrze niezbędne do spalania jest pobierane z zewnątrz i po spaleniu wyprowadzane kominem na zewnątrz, tworząc układ zamknięty. Budowa i podłączenie kominka są przyjazne dla środowiska, a także bezpieczne dla osób przebywających wewnątrz. Prawidłowe użytkowanie, zgodne z zaleceniami producenta i naszych specjalistów, sprawia, że z komina wydobywa się jedynie para wodna, a wszelkie gazy ulegają całkowitemu spaleniu (zgodnie z normą PN-EN 303-5:2002). Nasi montażyści wykonują zabudowę kominka ze specjalistycznych płyt zapewniających bezpieczeństwo, izolację, a także będących doskonałym materiałem konstrukcyjnym, który pozwala na wykończenie kominka w dowolny sposób.

Jak długo trwa montaż kominka? Zwykle jest to zaledwie kilka godzin. Czas ten obejmuje podłączenie urządzenia do już istniejącej instalacji.

kominek wolnostojący zamontowany w salonie
mama i córka siedzące przy kominku

Gdzie można wykonać montaż kominka?

Przed montażem kominka warto zastanowić się nad jego lokalizacją. Musi być to miejsce, z którego ciepło będzie równomiernie rozprowadzało się po całym pomieszczeniu. Wybierając odpowiedni punkt, należy skupić się na parametrach technicznych nieruchomości. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który może wykonać niezbędne pomiary i stwierdzić, czy przestrzeń wokół źródła ciepła jest właściwa. Co więcej, ekspert może także określić jakość stropu pod montowanym kominkiem – musi być na tyle wytrzymały, by utrzymał ciężar urządzenia.

kominek w zabudowie z kamienia

Montaż kominków do domu a inne instalacje w Lublinie

Zanim zaczniesz montaż kominków do domu, upewnij się, że w wybranym miejscu nie ma ważnych instalacji. Mowa tu zwłaszcza o systemach grzewczych i elektrycznych. Najczęściej są one umieszczone w podłodze, dlatego przed instalacją urządzenia trzeba upewnić się, że prace montażowe nie naruszają kabli i rur. Warto postawić na montaż kominków z projektem przygotowanym przez specjalistę, na bazie dokumentacji dotyczącej nieruchomości i wykonanych pomiarów. Wykonujemy profesjonalne instalacje takich urządzeń w Piasecznie, Chełmie, Lublinie, Puławach, Kraśniku, Ożarowie Mazowieckim, Pruszkowie, Opolu Lubelskim i Grodzisku Mazowieckim.

nowoczesny kominek w zabudowie ze spieku kwarcowego
mama z córką siedzące przy kominku

Montaż kominków do rekuperacji

W niektórych budynkach można przeprowadzić montaż kominków do rekuperacji. Ma to sens jedynie w sytuacji, gdy stanowią one jedynie wspomaganie podstawowego układu grzewczego. Wówczas ciepło jest rozprowadzane po całej nieruchomości poprzez wentylację nawiewno-wywiewną, którą można bardzo łatwo połączyć z rekuperacją. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku wentylator i centrala muszą mieć szczelne przepustnice zwrotne, a kanały powinny zostać dobrane pod względem łącznego przepływu powietrza z centrali i z kominka. Przygotowanie takiego systemu wymaga więc konieczności zmodernizowania instalacji w budynku i wykonania szczegółowych pomiarów.

Pozwól nam przedstawić Ci wszystkie szczegóły związane z tym ekologicznym rozwiązaniem – zapoznaj się ze szczegółami usługi.

Skontaktuj się z nami

Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i w ciągu kilku minut określi jak wygląda Twoja sytuacja. Na tej podstawie dobierzemy najlepsze rozwiązanie pasujące do Twoich wymagań.

Zamów bezpłatną analizę inwestycji

Z naszą pomocą oszczędzisz na rachunkach i zadbasz o środowisko. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś!